Gıda intolerans testi nasıl yapılır ?

Personal Food IMUnne PROfile (’’ ImuPro’’)

Test nasıl yapılıyor ve sonuçları ne zaman alabilirim?

ImuPro testleri için sizden alınmış kan örneği alınır , test edilir ve kanınızda gıdalara karşı oluşan IgG antikorlarının tespiti yapılır. Yaklaşık 10-14 gün sonraki ikinci ziyaretinizde, size kişisel test sonuçlarınız ve daha da önemlisi tümüyle size göre düzenlenmiş özel beslenme planınız açıklanacaktır.

Size dokunan besinleri (Gıda İntoleransı) tadarak ya da hissederek anlayabilmeniz mümkün mü?

ImuPro300 ve IgG-Antikorlarının klinik anlamları hakkında bilmek istediğiniz her şey İntolerans kesinlikle tipik alerjilerle karıştırılmamalıdır. Alerji, vücuda giren ama aslında zararsız olan bir maddeye karşı vücudun başlattığı bir savunma reaksiyonudur. Bir alerjinin karakteristik özelliği, belirtilerinin (dudakta ve boğazda şişmeler, nefes darlığı, arka arkaya hapşırmalar ve ciltte döküntüler, vb.) aniden ve sert bir şekilde ortaya çıkmasıdır. Reaksiyon, gıdanın tüketilmesinden kısa bir süre sonra başlar. Gıda alerjileri böylelikle kolayca ayırt edilebilir. Halkın çok düşük bir yüzdesini etkilemekte olan bu tür alerjileri ImuPro300 tanımlayamaz. Birçok insan farkında olmasalar dahi bazı gıdalara karşı duyarlıdırlar Gıda alerjilerinin seyrek olmasına karşı gıda intoleransına sıkça rastlanır. Anne sütü ile bebeğe geçebildiği gibi zaman içerisinde de oluşabilir ve asıl karmaşık olan, bu duyarlılığa bağlı gelişen rahatsızlıkların bazen alerjik tepkilere benzeyebilmelerinin yanında, bazen saatler hatta günler sonra ortaya çıkabilmesidir. Şöyle ki, salata, domates, patates, yoğurt, süt v.b. ürünler size dokunuyor olabilir. Sonuç olarak bağışıklık sisteminiz yüklenir ve metabolizmanız etkilenir, farklı bir tat veya koku almamanıza rağmen sağlığınız bozulabilir. Ve genellikle beslenme alışkanlıklarımızın sağlığımızı etkileyebileceği hep göz ardı edilir. İşte burada ImuPro300 testi devreye giriyor. Eğer bir gıdaya karşı vücudumuzun bağışıklık konusunda problemi varsa, antikor dediğimiz G tipi globulinleri oluşturmaya başlar. Bu antikorları ImuPro300 testi, yaklaşık 300 farklı gıda için güvenli bir şekilde ortaya çıkarabilir.

Bütün bunlar nasıl olabilir?

Belirli gıdalara karşı duyarlı olmamızın birden fazla nedeni olabilir. Bu nedenler arasında gıdaların üretilme/saklanma şekilleri, tek yönlü yeme alışkanlıklarımız, stres, çevresel etkiler, alkol, bir şekilde aldığımız toksik maddelerden söz edebiliriz. Hepsi bir araya geldiğinde, barsak fonksiyonlarımızı, yani sindirim sistemimizi etkiler ve yediklerimiz, içindeki bileşenler, bağışıklık sistemimiz için bir şekilde yabancı olduklarından ötürü sürekli bir savaş söz konusudur. Bağışıklık sistemimiz, dolayısıyla metabolizmamız, organizmamız sürekli ve artan bir stres altındadır.

Burada bir kısır döngü söz konusudur, bazı gıdalara, bize dokundukları halde, bir şekilde uyuşturucu alışkanlığı gibi tutkuyla saplanıp kalırız, bunun sonucunda karşılaşabileceklerimiz ise cilt sorunları, migren, aşırı zayıflık, aşırı kilo, mide ve barsak rahatsızlıkları, kalp ve kan dolaşımı bozuklukları, romatizma ve de depresyondur. Yediklerimiz biz farkında olmadan bizi bağımlı ve hasta yapan uyuşturuculara dönüşebilir. ImuPro300 ile siz farkında olmadan sizde alışkanlık yapmış, üstelik de zarar veren besinlerin izini sürebilirsiniz.

Özet :   Gıda intolerans testi nasıl yapılır
Anahtar Kelimeler :   Gıda intolerans testi ,intolerans testi nasıl yapılır ,Hepsi
     
Google'da Bizi En Çok Bu Kelimelerle Aradınız :
Gıda intolerans testi nasıl yapılır , Gıda intolerans testi , Gıda intolerans testi nasıl , Gıda testi nasıl yapılır , Gıda intolerans testi nasıl yapılır , Gıda intolerans testi nasıl yapılır , Gıda intolerans testi nasıl yapılır , Gıda intolerans testi nasıl yapılır ,Gıda intolerans testi nasıl yapılır , Gıda intolerans testi nasıl yapılır
 
Kürtaj | Kürtaj Ankara | Kızlık Zarı | Kızlık Zarı Ankara | Kızlık Zarı Tamiri Ankara | Kadın Doğum Ankara | Gebelik Ankara | Vajen Estetiği Ankara | Vajinal Estetik Ankara | Kızlık Zarı Dikimi Ankara | Vajinusmus Ankara | Ankara Kürtaj | Ankara Kızlık Zarı
Tunalı Hilmi Cad. Bestekar Sk. 76/9 Kavaklıdere - ANKARA
Tel : 0312 466 39 29 - 467 10 37 - Faks : 0312 468 85 58 E-Posta: info@drmeltemerhan.com
Opr. Dr. Meltem Özdemir ERHAN - Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı. Tüm Hakkı Saklıdır.Copyright © 2011